Nie zwalnialiśmy tempa pod koniec roku

Końcówka roku 2021 okazała się dla nas bardzo pracowita. W grudniu dostarczyliśmy nasze jednostki aż do trzech lokalizacji.
Nie zwalnialiśmy tempa pod koniec roku

Pierwszą z trzech dostaw zrealizowaliśmy 6 grudnia do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim. Inwestor wybrał tam nasz najnowszy model jednostki kogeneracyjnej TEDOM Flexi 530. Jednostki te charakteryzują się dużą elastycznością i łatwym dostosowaniem do wymagań klienta. W OSM w Kosowie nasza jednostka będzie zasilana gazem LNG i  wyprodukuje 528 kW mocy elektrycznej oraz 362 kW mocy cieplnej. Dobrano agregat kogeneracyjny w wersji kontenerowej znajdujący się na zewnątrz, na utwardzonym podłożu, dzięki czemu inwestycja nie wymagała budowy specjalnej maszynowni.

Drugą w kolejności dostawę zrealizowaliśmy 9 grudnia dla Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Marszal w Zawrotach. Klient zdecydował się na zakup jednostki TEDOM QUANTO 600 w wersji „Open Modul”. Tego typu agregaty przeznaczone są do instalacji w maszynowni. Jednostka zasilana będzie biogazem, powstającym w biogazowni, należącej do inwestora. Agregat  wyprodukuje 499 kW energii elektrycznej oraz 493 kW ciepła, co pokryje pełne zapotrzebowanie przedsiębiorstwa Marszal na energię.

Ostatnią dostawę w roku 2021 zrealizowaliśmy 28 grudnia do Chrzanowa Dużego w ramach zadania: „Budowa i przebudowa linii osadowo-gazowej, węzła odwadniania i zagęszczania osadu oraz budowa stacji kogeneracji dla Oczyszczalni Ścieków w Chrzanowie Dużym”. Na potrzeby funkcjonowanie oczyszczalni zostały tam zainstalowane dwie jednostki TEDOM CENTO 210. Inwestor wybrał jednostki w wersji z obudową dźwiękochłonną. Ten typ wymaga montażu w maszynowni, za to poziom hałasu zredukowany jest do 78 dB(A) w odległości 1 m. Jednostki wyprodukują łącznie 418 kW energii elektrycznej oraz 442 kW ciepła. Zapotrzebowanie oczyszczalni na energie elektryczną zostanie w większości pokryte przez agregaty.

Nie poprzestaliśmy na samych dostawach i Sylwester rozpoczęliśmy od podpisania umowy z Zakładem Master – Odpady i Energia Sp. z o.o., gdzie dostarczymy naszą jednostkę Flexi 530. Co więcej 03.01.22 wraz z firmą BIOWATT Sp. z o. o. podpisaliśmy umowę na dostawę jednostki Quanto 800 zasilanej biogazem dla ZGO Sp. z o. o. w Jarocinie.

Nowy rok zapowiada się równie pracowicie co ubiegły, z czego bardzo się cieszymy!

 

 

WYŚLIJ ZAPYTANIE OBSERWUJ TEDOM
Zamknij

Wyślij zapytanie